Nasze
usługi

Dzisiejsza technologia daje doskonałe możliwości planowania wszelkiego rodzaju leczenia. Aby zacząć jakiekolwiek działania, lekarz zleca wykonanie badań. Należą do nich tomografia komputerowa 3D (CBCT), skany za pomocą skanera wewnątrzustnego, fotografie wewnątrz i zewnątrzustne, pantomogram, RTG. Lekarz decyduje o rodzaju potrzebnych badań, tak aby przed przystąpieniem do leczenia miał pełny obraz aktualnego stanu zdrowia i jamy ustnej pacjenta. Dzięki temu, jest w stanie zaproponować najlepsze możliwe rozwiązania, tak aby spełnić marzenie o pięknym i zdrowym uśmiechu. 

Higienizacja jest zabiegiem profilaktycznym, mającym na celu zapobieganiu wielu problemom stomatologicznym np. takim jak próchnica, zapalenie dziąseł, krwawienie z dziąseł, itd.

Składa się z kilku etapów i jest komfortowa dla pacjenta. Zabieg higienizacji wykonują doświadczone i kompetentne higienistki, które najpierw zbierają wywiad od pacjenta, z jakim problemem się do nich zgłasza. Następnie wybarwiają płytkę fuksyną (różowa substancja) która pozwala pokazać pacjentowi czy i gdzie znajdują się złogi kamienia, płytki nazębnej. Robią dokumentacje fotograficzną i przystępują do piaskowania. Piaskowanie to usunięcie osadu i przebarwień. Po nim higienistki przystępują do skalingu (procedura wg protokołu GBT), który ma na celu pozbycie się kamienia, płytki bakteryjnej. Następnie polerują wyczyszczone szkliwo zębów a na koniec przeprowadzają fluoryzacje. Zabezpiecza ona zęby przed postawaniem próchnicy i hamuje szkodliwy wpływ bakterii. Następnie robią pacjentowi zdjęcia by pokazać efekt przed/po zabiegu. 

Zalecamy higienizację powtarzać regularnie co 3-6 miesięcy. Pacjenci leczący się ortodontycznie powinni poddawać się zabiegom higienizacji co 3 miesiące, chyba że lekarz ortodonta zaleci inaczej. Profesjonalna higienizacja stomatologiczna pozwala cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem i jest niezbędnym elementem profilaktyki jamy ustnej. 

Próchnica, najczęstsza dolegliwość z jaką pacjenci zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego. Czym właściwie jest i jak się ją leczy?

Próchnica to choroba zakaźna tkanek zębów.  Objawia się dla pacjentów najczęściej w postaci czarnych plam, którym czasem towarzyszy ból i dyskomfort. Nie zawsze ubytki próchnicowe związane są z bólem. Nieleczona próchnica może prowadzić do poważnych powikłań i chorób całego organizmu. 

Lekarz stomatolog czyści ząb w powiększeniu (lupy, mikorskop), a następnie uzupełnia ubytek za pomocą materiałów odbudowujących strukturę zęba, m.in. kompozytem, glassjonomorem, porcelaną. Dzisiejsza technologia daje doskonałe możliwości odbudowy zęba, tak aby pacjent wychodząc z gabinetu cieszył się zdrowym i naturalnie wyglądającym zębem. Nasi lekarze do leczenia zachowawczego wykorzystują mikroskop i lupy dzięki czemu leczenie jest precyzyjne i gwarantuje pacjentowi dokonała jakość wykonania.

Leczenie ortodontyczne w Cićkiewicz Clinic to element leczenia, który całkowicie może odmienić ustawienie zębów, pozycji kości szczęki i żuchwy, zmienić poziom dziąseł oraz zmienić rysy twarzy.

Na poziomie konsultacji ustalamy konieczność leczenia ortodontycznego we współpracy z innymi specjalistami. Weryfikujemy czy i kiedy wykonać implanty, korony, bonding czy licówki.
Każdy pacjent jest inny i wymaga indywidaulnego podejścia. Bierzemy pod uwage takie uwarunkowania jak: ograniczenia czasowe, ograniczenia zdrowotne, ograniczenia finansowe. Jako zespół przedstawiamy opcje leczenia najlepsze z naszego punktu widzenia, ale dostosowujemy to leczenie i zabiegi do oczekiwań pacjenta.

Jak wyglada proces leczenia?
Na poziomie konsultacji ortodonta, na podstawie badania klinicznego, zdjęć cyfrowych zębów i twarzy ustala wstępny plan leczenia. Uzupełniają go zdjęcia radiologiczne takie jak: pantomogram, zdjęcie cefalometryczne (zwane też: boczne, tele) czasem też tomografia komputerowa (CBCT).
Wykonujemy skany 3D – są to wyciski cyfrowe wykonywane skanerem wewnątrzustnym. Do dyspozycji mamy skanery iTero i 3shape Trios.
Leczenie ortodontyczne może przeprowadzone być za pomocą zamków ortodontycznych metalowych, porcelanowych / szafirowych / kryształowych, czyli aparatów stałych.
Do aparatów stałych zaliczamy zamki lingwalne, czyli językowe.
Leczenie ortodontyczne może zostać zrealizowane przezroczystymi nakładkami czyli alignerami.
Obecnie jest wiele firm które produkują alignery m.in. Invisalign (Align Technology), Once (Once Laboratory), Clear Correct (Straumann), Spark (Ormco) i wiele innych.
Podczas planu leczenia i konsultacji jesteśmy w stanie doradzić jaki aparat wybrać, tak by w pełni sprostać oczekiwaniom pacjenta.
Wizyty kontrolne z aparatami stałymi odbywają się co 1-1,5 miesiąca a w przypadku alignerów nawet co 3 miesiące.
Pod koniec leczenia kiedy wprowadzamy poprawki pacjenta i uwagi innych specjalistów, wizyty mogą być częściej.
Na koniec leczenia, zęby muszą być ustabilizowane retencją – drucikiem przyklejanym z tyłu do zębów tzw. reteiner. Często wykonuje się dodatkowo płytkę retencyjną, która noszona jest w określonym czasie. Kontrole ortodontyczne po zdjęciu aparatu wykonuje się po 1 miesiącu, następnie po 3, 6 i 12 miesiącach. Dalsze zalecenia uzależnione są od ortodonty i innych specjalistów.

Najczęściej endodoncję kojarzymy z leczeniem kanałowym. I słusznie. Jest to jak najbardziej trafne. W sytuacji, kiedy próchnica jest na tyle zaawansowana, lekarz endodonta przynosi ulgę pacjentowi stosując leczenie kanałowe. W Cićkiewicz Clinic nasi lekarze pracują z lupami i lub/ pod mikroskopem, co daje gwarancje precyzyjnego i dokładnego leczenia. Leczenie kanałowe, pozwala zachować pacjentowi własny ząb i uniknąć konieczności ekstrakcji. 

Protetyka to bardzo artystyczny dział stomatologii. Protetyk we współpracy z technikiem, odbudowuje utracone bądź uszkodzone/ukruszone zęby, dając pacjentowi możliwość cieszenia się wymarzonym uśmiechem. Dzisiejsza protetyka oferuje pacjentom możliwość odbudowy zębów w taki sposób, że trudno jest zauważyć ingerencje lekarza stomatologa. 
Licówki, korony czy bonding to trend obecnych czasów. Każdy ma inną estetykę i to szanujemy. Rozmawiamy z pacjentem o jego oczekiwaniach jaki ma być ten wymarzony uśmiech, najczęściej padają określenia: zdrowy, naturalnych, hollywoodzki… takie określenia doskonale rozumiemy #hollywoodsmile
Najczęstszym zabiegiem kojarzonym z tym działem stomatologii jest ekstrakcja (usunięcie) zębów zatrzymanych, ósemek. Jest to jak najbardziej właściwe, ale chirurgia to także zabiegi takie jak: wszczepienie implantów, piezo chirurgia, podniesienie dna zatoki, rekonstrukcje kości. Do zabiegów z dziedziny chirurgii możemy zaliczyć także podcięcie wędzidełka (zarówno u dzieci jak i dorosłych). 
Dla pacjentów ta dziedzina stomatologii może być niezrozumiała, natomiast ma kluczowe znaczenie na powodzenie i efekt końcowy leczenia. 
Periodontolodzy zajmują się dziąsłami i tkankami miękkimi w jamie ustnej. Precyzyjniej mówiac, są to tkanki otaczające zęby widoczne w dużym powiększeniu. 
Najczęstsze zabiegi wykonywane przez periodontologów to pokrycia recesji, czyli odbudowa dziąsła kiedy korzeń zęba jest odsłonięty. Zabieg, który nie tylko poprawia komfort życia pacjenta ale także całą estetykę uśmiechu. Następne zabiegi, które wykonuje peridontolog to plastyka dziąseł. Polega ona na zredukowaniu (wycięciu) tkanek miekkich kiedy pacjent prezentuje uśmiech dziąsłowy i nadmiar dziąsła zaburza proporcje zębów.
Do zabiegów periodontologicznych zaliczymy także podcięcie wędzidełka języka, wargi górnej i dolnej.
Periodontolodzy zajmują się również krwawieniem dziąseł, które nie ustępuje po: prawidłowej higienie i profesjonalnym czyszczeniu u higienistek.
Implanty w stomatologii są wykorzystywane od dawna. 
Implant zastępuje własny (utracony) ząb.
W leczeniu, wykorzystujemy implanty tytanowe i cyrkonowe ale obecna technologia umożliwia wszczepianie jeszcze nowocześniejszych implantów, których powierzchnia jest specjalnie przygotowana – mówimy tutaj o nanotechnologii. Wpływa to na biokompatybilność, lepsze warunki gojenia i mniejszą ilość powikłań.
Staramy się, aby implant był ostatecznością dlatego walczymy o każdy ząb, aby pozostał w jamie ustnej po odpowiednim (wdrożonym przez nas) leczeniu.
Do nowoczesnych aspektów leczenia implantologicznego zaliczamy planowanie przy użyciu technik 3d. Dzięki temu, możemy zaplanować jego finalną pozycję z bardzo dokładnymi wyliczeniami.
Implant to jest część, która znajduje się w kości i do niego przymocowana jest korona. 
Najczęściej zabieg jest podzielony na dwa etapy.
Zanim lekarz przystąpi do leczenia, konsultuje pacjenta tak, aby zaplanować najlepsze możliwe rozwiązania i ustalić w jakiej kolejności następuje implantacja i jakie dodatkowe zabiegi będą lub są potrzebne przed implantacją lub tuż po niej.

Kompleksowe leczenie to dla nas recepta na piękny uśmiech naszych pacjentów

Na pierwszej wizycie chcemy poznać oczekiwania i marzenia pacjenta, aby w dalszym procesie leczenia móc je spełnić. Stawiamy na młody, dynamiczny i wykwalifikowany zespół i najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki. Wykorzystanie technologii cyfrowych, obróbki 3d oraz sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence – AI) w dzisiejszych czasach to konieczność. Jesteśmy tego w pełni świadomi i tym bardziej cieszymy się, że możemy takie rozwiązania zaproponować naszym pacjentom.

piękny uśmiech, nigdy nie wyjdzie z mody

Jesteśmy do
Twojej dyspozycji

Jeśli nie znalazłeś na stronie odpowiedzi na swoje pytania lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat naszej oferty skorzystaj z poniższego formularza. Na każde Twoje pytanie odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe. 

Zobacz
nasze wnętrza

Tworząc Cićkiewicz Clinic zadbaliśmy o to, aby pacjenci oczekujący na swoją wizytę czuli się w naszych wnętrzach wyjątkowo.

Zaufali
dr Cićkiewiczowi

Cześć, tu Maciej Musiał, miałem okazję współpracować z Maćkiem i powiem szczerze… Nie spodziewałem się, że leczenie będzie tak indywidualne, sprawne i przyjemne. Maciej jest równym gościem, a jednocześnie świetnym specjalistą. Gorąco polecam każdemu!

dołącz do grona naszych zadowolonych pacjentów

Zdjęcia z archiwum: Instagram.com/dr_cickiewicz

Cićkiewicz Clinic
ul. Kokoryczki 5, U7
04-191 Warszawa
NIP: 1133050948
REGON: 521213244
KRS 0000950273
Nr konta: 88 1090 2851 0000 0001 4977 4675
IBAN: 88 1090 2851 0000 0001 4977 4675
SWIFT: WBK PPL PP

Twój uśmiech to nasza wizytówka

Copyright © 2002-2023 by Cićkiewicz Clinic

Rezerwacja wizyty

W naszej klinice obowiązuje system przedpłat za wizytę.Jest to kwota w wysokosci 250 zł
Wyznaczenie wizyty nie jest równoznaczne z jej umówieniem. W celu sfinalizowania procesu recepcja będzie się kontaktować.